József Attila Könyvtár - Helytörténeti Adatbázis | Keresés | Fejér megyei történeti évkönyv 9.

10 db találat
Dátum downCímLeírás
Dunapentele a középkorbanDunaújváros középkori helyszínrajza. Az öreghegyi település. Pentele az Andornak nemzetség birtokában. Pentele a tatárjárás után. A Zsadány nembéli Almási és szentkirályi családok. Az első per a pentelei szigetért. A második per a pentelei szigetért. A falu.
Dunapentele története 1526-1849Török uralom alatt. Rácpentele. Pentele a XVIII. század második felében. Az urbárium bevezetése és a Szórád-mozgalom. Pentele lakossága a szabadságharc előtti évtizedekben. Pentele 1848-49-ben.
Források Dunapentele történetéhez 1546-1864Dunapentele története.
Dunapentele története a kapitalizmus korában 1850-1950A tőkés fejlődés kezdetei. Politikai mozgalmak. Dunapentelei események a két világháború közötti időben. Dunapentele község története a felszabadulástól a város alapításáig.
A párt- és a tömegszervezetek munkájának főbb vonásai a Dunai Vasmű építésén, V.A párt- és a tömegszervezetek munkájának főbb vonásai a Dunai Vasmű építésén V. 1952 szeptember - 1953 augusztus.
Adatok Dunaújváros ipari, kereskedelmi és szolgáltató vállalatainak működéséhezAdatok Dunaújváros ipari, kereskedelmi és szolgáltató vállalatainak működéséhez: Dunai Vasmű, 26.sz.ÁÉV, BVM, DÉDÁSZ, Kohászati Gyárépítő Váll.,ídépítő Váll., DDGÁZ, Férfi Fehérneműgyár, Magyar Posztógyár, papírgyár, MOM, Sütőipari Váll., Víz- és Csatornaművek, Vegyesipari Vállalat, IKV, Tervező Iroda, nyomda, DUNAKER, DVV, Munkásszövetkezet, Vörös Csillag Mg. Tsz.
Gazdasági vezetők továbbképzése Dunaújvárosban 1965-1973 közöttTovábbképzés.
A Dunai Vasmű helye a magyar népgazdaságbanA Dunai Vasmű létesítésének okairól és körülményeiről, népgazdasági jelentősége, gazdálkodása, fejlődése. Munkaszervezés, szociálpolitikai tevékenység, egészségvédelem, fejlesztéspolitika.
Művészetek DunaújvárosbanA művészet helye és szerepe Dújv-ban a kezdetektől 1974-ig.
A város és alkotójaTanulmány Weiner Tibor munkásságáról