Keresés

Forrás típusa:
Keresendő :
Szerző:
Cím (címtöredék):
Tárgyszavak:
Minimum dátum: Naptár
Maximum dátum: Naptár
Találati listában megjelenő mezők:
Cím Leírás Forrás név Szerző Kezdőoldal Záróoldal Tárgyszavak Könyvtári jelzet Megjegyzés
Egy oldalon megjelenő találatok száma:
 

Találatok

15 db találat
ListaDátum downCímLeírás
2018-02-02Radari névadó (képaláírás)Ez a kép 1947-ben készült. a dunapentelei radarállomás egyik lokátora látható rajta, a magyar hadsereg légi megfigyelő állomása volt. Erről kapta a nevét a radari sportpálya, és ezen a területen van napjainkban a Momert Zrt. is. A fotón balról áll Farkas Sándor vadőr, id. Farkas János, Tóth István vadőr, a kocsin ül a fényképezőgéppel a kezében ifj. Farkas János, akitől a kép is való. (teljes szöveg)
2018-02-00Rácalmás évezredei X. Szemelvények iskolánk múltjából.Németh Miklósné Rácalmás történeti tanulmányának tizedik része. 1945-49 A demokratikus átalakulás reményének időszaka
2017-07-00Boldog 70. születésnapot, NagyvenyimVargáné Kaiser Katalin polgármester asszony visszatekintése Nagyvenyim 1947. augusztus 1-i önállóvá válása óta eltelt 70 évre
2008-01-01A venyimi puszták községesítéseNagyvenyim megalakulása 1947-ben
1982-11-19KépaláírásAlig van víz a Dunában. A hajóállomási vízmérce csak 90 centimétert mutat. De már ez is 35 centiméterrel több a néhány napja mért 55 centis vízállásnál. A hajósok szerint egy évtizede nem volt ennyire alacsony a Duna. A feljegyzett negatív rekordot (42 centiméter) 1947-ben mérték Dunapentelén. (teljes szöveg)
1948-05-15Várostörténet III.Várostörténeti összefoglalás. A háború utáni kárrendezésről ír bővebben. Ezen kivül még számos más apróbb témáról, amelyek közül többet is említett az előzöekben is.
1947-11-07Jegyzőkönyv a Földvári család elleni panaszrólAz MKP káricspusztai helyiszervezet helyiségében felvett jegyzőkönyvben Deres József és Cibla Sándorné feljelentést tesznek dr. Földvári László, dr. Földvári Lászlóné és Földvári Vera (SZDP képviselő) ellen. Cibla Sándor és felesége a hatérban vetettek, otthon hagyták nagyobb 11 éves gyermeküket, hogy a két kisebbre 3 és 2 évesek vigyázzon. A szülők távolléte alatt rendőrök érkeztek a portára és elvitték onnan a 11 éves fiúgyermeket. akit elküldtek a szintén kiskorú Deres Istvánért, aki a határban dolgozott, majd a két fiút fölkísérték dr. Földvári Lászlóné kastélyába. Ezalatt a két kisgyermek felügyelet nélkül maradt a házban, ahol égett a sparheltben a tűz. Ha a szomszédasszony, Úrfi Istvánné, nem intézkedik, akkor a kisgyerekek megégtek volna. dr. Földváriné azzal vádolta a két fiút, hogy lopják a zöldségét, valamint a péri házából a dohányt, a zöldséget a panaszosok tudomása szerint a konvenciós kertészének a felesége hordja eladni, dohánytermesztésre, pedig nincs engedélye.
1947-10-05Jegyzőkönyv a helyi MKP tisztújító taggyülésérőlTisztújító taggyülés jegyzőkönyve. A tisztújítás eredménye: Elnök: Hingyi György, Titkár: Kovács Ferenc, Propaganda vezető és kultur vezető: cs. Tóth Mihály, Gazdaság vezető: H. Szabó József, Tömegszervező: Bartalos István, Ifjúsági vezető: ifj. Pósch Ferenc
1947-04-17Jegyzőkönyv
1947-02-11Jegyzőkönyv Urbán központi falujáró elvtárs beszámolójárólJegyzőkönyv rendkivüli taggyülésről és pártnapról. Urbán elvtárs beszámolója arról, mit tapasztalt falun.Szót ejt a belpolitikai helyzetről "úri brigantik összeesküvése", és arról, hogy a falusi, dolgozó munkásság támogatja a magyar demokratikus köztársaság ügyét. Kéri Rákosi és Rajk elvtársakat, hogy sújtsák a törvény teljes szigorával, halállal az összeesküvés részeseit, Ugyancsak Rákosi Mátyáshoz fordulnak, azzal a kéréssel, hogy a helyi gözmalmot kivegyék a feketézők kezéből és a község tulajdonába kerüljön. Urbán elvtárssal a tanyai szervezeteket is végiglátogatták, hasonló gyülések keretében
1947-01-15Várostörténet II.Várostörténeti összefoglalás. A 47-48-49-es évek történéseinek részletesebb ismertetése. Bíróválasztás. Utcanévváltozások. 1963-as VB tagjai.
1947-01-04Jegyzőkönyv rendkivüli közgyülésről1947. január 4-én de. 8 órakor a községi képviselőtestület által megtartott rendkivüli közgyülés jegyzőkönyve. Jelen voltak: Pukli József helyettes községi bíró, a közgyülés elnöke, id. Horváth János pénztárnok, Bakos Mihály közgyám, Bogdán Mihály gazdasági elöljáró, Kádár József, Fazeka Józseg, intér Gyögy, Németh István, Vészics Timót, Vaskó Imre, Szabó János, Fekete Pál, Kéri Ferenc elöljárók, Hofgárt Gyula, Béres József, Naszvadi János, Rácz József, Czupity Iván, Monár István, Varga László, Vagyóczki Mihály, Szabó József, Baksa József, Zarándok Bálint, Barát György, Őri József, Pivonka József, Farkas Imre Leo, Balogh Byörgy, Szabó József, Kegyes János, Kiss István, Farkas Pál, Nyuli János, Beró Mihály, B. Tóth Mihály, Farkas Ernő, Pesszer Gyula, Pálmai Ferenc képviselőtestületi tagok, Körösi Mihály helyettes vezetőjegyző, előadó. A január elsején hivatlába lépett Körösi Mihály h. vezetőjegyző bemutatkozik, majd felkéri a képviselőtestület tagjait, és az elöljáróságot, hogy támogassák munkájában, és a háború alatt lerombolt Dunapentele újbóli felvirágoztatásának érdekében fogjanak össze, a képviselői tisztség fontosságára is felhívja a figyelmet és arra kéri a jelenlévőket, hogy példamutató életet éljenek. A közgyülések vasárnaponként lesznek megtartva.
1947-01-01Balog Julianna szegényházi felvétele az ápoltak segélyezéseVéghatározat Balog Julianna szegényházi felvételéről és a szegényházi áőoltak segélyezéséről. A szegényházi helyzetet igyekeznek rendezni, a betegek ellátásának megjavítására az ellátmányt havi 5 Ft-ról 25-re emelik, ezt teljes egészében csak a kintlakók kapják meg, a bentlakók 15 Ft-ot kapnak meg és 10 Ft-ot pedig az őket gondozó özv. Sóli Mihályné. Azok, akiknek élnek az eltartásukra képes hozzátartozók, ott a hozzátartozókon fogják behajtani a pénzt.
1947-01-01Előljárók tiszteletdíjának megállapításaA vezetőjegyző valamint Várnai Lajos NB elnök és többek hozzászólásaikban megindokolják, hogy miért vált szükségessé az előljárók fizetése. A községi bíró, a törvénybíró, a pénztárnok évi 1800 Ft, a közgyám, a gazdasági előljáró, aki a termelési bizottság elnöke is, évi 960 Ft, az előljárók évi 600 Ft.
1947-01-01Orosz hősi emlékmű rendbehozatalaOrosz hősi temető és emlékmű rendbehozatala, a sirhelyek téglarámájáról lehulott a vakolat, így a rendbehozatal tovább már nem halogatható. 4.500 forintba kerülne, 1.500 forint segélyt kapott már aközség, a 3.000 forintot pedig a bevételi többletből fedeznék, Várnai Lajos javasolja, hogy a magyar hősi halottaknak közöttük az elhurcolt zsidóknak is állítsanak emléket. Szabadság zászló építése a Szabadság téren, a 48-as bizottság jóvoltából.