Keresés

Forrás típusa:
Keresendő :
Szerző:
Cím (címtöredék):
Tárgyszavak:
Minimum dátum: Naptár
Maximum dátum: Naptár
Találati listában megjelenő mezők:
Cím Leírás Forrás név Szerző Kezdőoldal Záróoldal Tárgyszavak Könyvtári jelzet Megjegyzés
Egy oldalon megjelenő találatok száma:
 

Találatok

10 db találat
ListaDátum downCímLeírás
2022-11-05Városi értékeink (képaláírás)Sétálgatva Dunaújvárosban érdekes, értékes művészi alkotásokat láthatunk, bár talán sem az alkotót, sem a művet nem ismerjük pontosan. A Dózsa György úton, a Bocskai utca kereszteződéséhez közel találkozhatunk Kiss Kovács Gyula (1922–1984) kétszeres Munkácsy Mihály-díjas magyar szobrászművész, érdemes művész alkotásával, a Dózsa címet viselő szoborral. A bronzból készült alkotást 1977-ben állították fel. A művész minden szobrászati műfajban jelentőset alkotott, emellett érmeket is készített. Ismert és keresett köztéri szobrász volt. A „tépett Dózsa megkínzott, megtört figura, ahol nem csak a nyersen hagyott textúra, és a sokatmondóan kidolgozott részletek juttatnak arra az elképzelésre, hogy a szobor egyfajta elkeseredett önarckép is egyben” – írja róla kritikusa.
2022-01-12A Dózsa-szobor, az elfelejtett?"2022. január 5-én ünnepeltük Kiss Kovács Gyula születésének 100. évfordulóját. Szobraival és térplasztikáival Nyíregyházától Szekszárdon át országszerte találkozhatunk. Dunaújvárosban Dózsa György szobra című alkotását csodálhatjuk meg a Dózsa György út és a Bocskai István utca kereszteződésében."
1977-12-301977-ben avatták fel (képaláírás)November végén leplezték le Borbás Tibor Ady Lédával című szobrát, az Ady Endre u. sarkán. Ez évben egy másik alkotással is gazdagodott Dunaújváros, Kiss Kovács Gyula Dózsa-szobrát a Dózsa György úton, a könnyűipari szakmunkásképző iskola kollégiuma mellett állították fel. Fénykép az Ady-szoborról. (teljes szöveg)
1977-11-04Felavatták a Dózsa-szobrot (képaláírás)November 3-án avatták fel a Papíripari Szakmunkás Kollégium előtt elhelyezett Dózsa-szobrot, a Képzőművészeti Alap ajándékát, Kiss Kovács Gyula szobrászművész alkotását.
1977-11-03Új szoborral gazdagodott Dunaújváros...Tegnap, szerdán avatták fel Kiss Kovács Gyula Dózsa György szobrát, melyet a Dózsa György úton, a Papíripari Szakmunkásképző Intézet kollégiuma mellett állítottak fel.
1977-11-01Szoboravató (kishír)Holnap, (1977. november 2-án), délelőtt 10 órakor szoboravató ünnepséget rendeznek a Dózsa György úton, a közelmúltban felállított Dózsa György szobornál, amelyet Kiss Kovács Gyula szobrászművész alkotott. Az avatóbeszédet Bognár Ferenc, a városi művelődésügyi osztály vezetője tartja. (teljes szöveg)
1977-09-16Az új Dózsa-szobor (képaláírás)Új képzőművészeti alkotással gazdagodott városunk. A hét elején állították fel Kiss Kovács Gyula Dózsa-szobrát a Dózsa György úton, a Kádár-völgyi új kollégium épülete előtt. (teljes szöveg)
1977-07-15Elhelyezés előtt a Dózsa-szobor (képaláírás)Bronzbaöntés után, elhelyezés előtt. Az ősz folyamán új szoborral gazdagodik Dunaújváros: Kiss Kovács Gyula művét, Dózsa György szobormását a Dózsa György úton, a hőközponttal szemben, a leendő kollégium előtt fogják elhelyezni, alacsony talapzaton, emberközelben, egy sima, szürke betonlap előtt. Az öntési és tisztítási munkálatokat a Képzőművészeti Kivitelező Vállalat budapesti szoboröntödéjében végzik. (teljes szöveg)
1975-01-24A felszabadulási emlékmű és a Dózsa szobor zsűrizéseKijelölték Kiss Kovács Gyula 3 méteres Dózsa György szobrának helyét a Dózsa György út és Bocskai utca sarkán
Képzőművészeti alkotásokSomogyi József: Martinász, Öntelt mackó, Aratók. Borbás Tibor: Ady-Léda. Friedrich Ferenc: Kapcsolat. Kiss Kovács Gyula: Dózsa György. Bencsik István: Szarvason ülő fiú. Péter Zsusza: Napbanéző fiú. Kiss István: Felszabadulási emlékmű (galambok), Lenin. Cyránsky Mária: Lighea (Sellő), Hajnal. Szobor portrék egy készülő kiadványhoz.