Keresés

Forrás típusa:
Keresendő :
Szerző:
Cím (címtöredék):
Tárgyszavak:
Minimum dátum: Naptár
Maximum dátum: Naptár
Találati listában megjelenő mezők:
Cím Leírás Forrás név Szerző Kezdőoldal Záróoldal Tárgyszavak Könyvtári jelzet Megjegyzés
Egy oldalon megjelenő találatok száma:
 

Találatok

7 db találat
ListaDátum downCímLeírás
2007-02-26Ünnepi kantátából SztálinvárosiA Dunaújvárosi Vegyeskar szerepelt Szollosy Gabriel dokumentumfilmjében, a Sztálinvárosi Kantátában. A vegyeskar tervei szerint színpadra állítja a feledésbe merülő kórusművet, a Dunaújvárosi Kantátát (ez Horusitzky Zoltán: Ünnepi Kantátája).
2007-02-11Sztálinvárosi kantáta: dalban mondják el"Horváth Péter, a Dunaújvárosi Vegyeskar karnagya színpadra álmodja Dunaújváros elveszettnek hitt "himnuszát" – de már a darab előkerítése is komoly küldetésnek ígérkezik Szollosy Gabriel filmszemlén vetített dokumentumfilmjében."
2007-01-30Filmszemle: a Konyec és a Sztálinvárosi kantátaKét dunaújvárosi kapcsolódású film a 38. Magyar Filmszemlén. Ismertető a filmekről.
2006-06-20"Dong, zeng, zúg" a kantátaFilm készül énekkarunk közreműködésével.
2004-11-26Ismét filmet forgatnak rólunkJancsó Anna filmrendező és Weiner Tibor unokája egy újabb dunaújvárosi identitású film terveit szövögeti. Már forgatott is a Dunaújvárosi Vegyeskar egyik próbáján. Jancsó Anna úgy gondolja, hogy "ennek a városnak nagyon különleges a története, így az itt élőknek is".
1970-06-12Zenei ősbemutató a BartókbanHorusitzky Zoltánnak Romhányi József szövegére írott, Dunaújváros számára készült kantátájának bemutatása. (négytételes, vokális-instrumentális)
Sztálinvárosi kantátaSzínes, magyar dokumentumfilm, 38 perc, 2006 Rendező: Szollosy Gabriel, zeneszerző: Gábos Barna, operatőr: Jancsó Nyika, hangmérnök: Bányai Gábor, vágó: Szollossy Gabriel. Horváth Péter negyvenéves, a Dunaújvárosi Vegyeskar kórusvezetője. Péter egy nap felkérést kap, hogy állítson színpadra egy elveszettnek hitt kórusművet, amely a kommunista időkben született és városa, az egykori Sztálinváros, a szocialista kirakatváros születését énekelte meg. A mű címe Dunaújvárosi Kantáta, vagy ahogyan a városban emlékeznek rá: a Sztálinvárosi Kantáta. A zenemű felszakítja az emlékek szövetét és Péter szüleit is a múlttal való számadásra készteti.